Nasza plantacja herbaty

Dziki ogród w Gruzji

Kiedyś Gruzja słynęła z herbaty. Po rozpadzie Związku Radzieckiego produkcja podupadła, a herbaciane ogrody zaczęły zarastać chwastami. Grupa pasjonatów z Czech postanowiła to zmienić i zaopiekowała się starym herbacianym ogrodem u podnóża Kaukazu. Tutaj mamy swój ukochany kawałek plantacji, nasze miejsce. Uprawiamy tu ekologiczną herbatę, w tym lokalną odmianę – Kolchydę.

Utrzymanie ogrodu to duży wysiłek, a także spory koszt. Wiele zawdzięczamy wsparciu przyjaciół i pasjonatów cały czas jest to możliwe.

Dołóż swoją „cegiełkę” i przyczyń się do prawdziwie organicznej uprawy herbaty!

Jak wygląda plantacja?

Ogród znajduje się w miejscowości Kvenobani w regionie Guria.
To mała górska plantacja, przekazana przez gruzińską rodzinę ……………….
kilkudziesięciu entuzjastom herbaty z Czech, Estonii, Polski.
Stawiamy na jakość upraw wynikającą z naturalnej żyzności gleby i  dbałości rolników-pasjonatów.
   
Proces przygotowania herbaty jest wciąż w fazie eksperymentów, podróżujemy po świecie zbierając doświadczenie od wielopokoleniowych plantatorów, szukając własnej ścieżki obróbki liści Camellia Sinensis.

herbata zielona

Potrzeba jeszcze wiele pracy!

Uprawa ogrodu herbacianego u podnóża Kaukazu to niezwykłe doświadczenie. To ciężka, ale pokrzepiająca praca w uroczym otoczeniu. Korzystamy wyłącznie z tradycyjnych metod uprawiania herbaty, co przekłada się na jakość.  Czyste środowisko, dzika przyroda to idealne warunki wzrostu herbaty, dzięki temu mamy pewność, że tworzymy prawdziwie organiczny produkt.

Utrzymanie ogrodu to, poza pracą, koszt 3000 zł rocznie. Rewitalizacja ogrodu to długi i pracochłonny proces. Krzewy, zaniedbywane przez lata, nie pozwalają jeszcze sfinansować tego kosztu ze zbiorów. Dlatego jeżeli idea prawdziwie organicznej herbaty jest Ci bliska, wesprzyj ją, choćby drobną wpłatą.

Wierzymy, że razem, jako grupa przyjaciół, będziemy w stanie rozwinąć to miejsce i przez wiele lat delektować się coraz lepszą herbatą!

Ciasteczka śledzące!!! Więcej informacji w Polityce prywatności.AkceptujęNie zgadzam się